Aile Üyelerine Etkili Köpek İletişimi Danışmanlığı

aile uyelerine etkili kopek iletisimi danismanligi

Aile Üyelerine Etkili Köpek İletişimi Danışmanlığı

Köpek sahibinin köpeğiyle kurduğu iletişim kadar, evde yaşayan aile bireylerinin de evin yeni ferdi olan köpek ile iyi ilişkiler kurması oldukça önemli. Yoksa, bebekler ve köpeklerin birlikte uyuduğu, yemek yediği ve oynadığı, o sevdiğimiz görüntüler nasıl ortaya çıkar! Uzman köpek eğitmeni Sedat Bensason, köpekli aileler için özel olarak hazırladığı benzersiz bir danışmanlık hizmeti sunuyor.

Aile Üyelerine Etkili Köpek İletişimi Danışmanlığı’nın Amacı

Danışmanlık hizmetimizin temel amacı, köpekli bir evde yaşayan aile bireylerinin köpek ile iletişimini maksimum  seviyede geliştirmektir. Hizmetimiz, aile bireylerinin ihtiyaç duydukları bilgilerin paylaşılması esasıyla verilir. Köpekle etkileşimde sorun yaşayan her aile üyesinin tutunması gereken tavır, Köpek Sahibi Koçu Sedat Bensason tarafından köpek üzerindeki etkileri, gösterilerek aktarılır. Bu sayede, aile fertlerine köpek ile etkili bir iletişimi nasıl kurabilecekleri öğretilirken, köpeğin de içinde bulunduğu sürüdeki hiyerarşik konumu hakkında kafasının karışmaması sağlanmış olur.

Aile Üyelerine Etkili Köpek İletişimi Danışmanlığı’nda Sürü Mantığı

Doğal ortamlarında sosyal bir sürü içerisinde yaşayan köpekler, evcil hayvan olarak evlerimize dahil olduklarında, tüm aile bireylerini sürünün bir parçası olarak görürler. Diğer sürülerde de sıklıkla karşılaşıldığı üzere, köpek sürüleri de katı bir hiyerarşik yapı ile yönetilir. Köpekler açısından sürü içerisindeki hiyerarşik konum ise çok önemlidir ve bireylerin kuracağı ilişkide kilit görev görür.

Hakimiyeti ele geçirin!

Köpekle birlikte huzurlu bir sürü yaşamı için, aile bireylerinin köpek davranışlarını anlamlandırabilmesi ve köpek eğitiminin mantığını bilmesi gerekmektedir. Aile fertleri köpeğin saygısını ve onun üzerindeki hakimiyetlerini ancak bu şekilde kazanabilirler.

Aile Üyelerine Etkili Köpek İletişimi Danışmanlığı’nın Faydaları

Sizler için özenle hazırladığımız danışmanlık hizmetimiz, ailenizin köpeğinizle paylaştığı yaşamda karşılaştıkları sorunları, barış yoluyla çözümlemenize fayda sağlar. Bu faydalardan birkaçını örnekle açıklamak gerekir ise;

Köpeğim, çocuklarımın yanında çok heyecanlanıyor.

Köpeklerin, özellikle de yavru köpeklerin heyecanlandıkları zaman takındıkları tavırlar rahatsız edici olabilir. Hele durum heyecan patlamaları yaşanmasına kadar gidiyorsa, sonuç istemeden oluşan zararlar meydana getirebilir. Heyecanını kontrol etmekte zorlanan bir köpeği sakinleştirebilmek ne kadar önemli ise köpeği heyecanlandıran faktörleri yönetebilmekte o kadar önemlidir. Çocuklarla oynarken heyecan kontrolü sıkıntısı yaşayan bir köpeği sakinleştirebilmenin en etkili yolu ise, çocuklara köpeği fazlaca heyecanlandırmadan da onunla oynayabileceklerini öğretmek.

Eşimin her dediğini yapan köpeğim lafımı dinlemiyor.

Köpeklerin gözünde, içinde bulundukları sürünün hiyerarşik bir yapıdan ibaret olduğunu biliyoruz. Bu noktada aile bireylerinden birinin komutlarına yerine getiren bir köpeğin diğer bir aile bireyinin isteklerini hiçe sayması, ancak hiyerarşik yapıdaki konum göz önünde bulundurularak açıklanabilir. Unutulmamalıdır ki köpekler sadece kendinden emin, sakin ve kararlı liderlerin taleplerini yerine getirirler. Komut yerine getirme alışkanlığı olan bir köpek aile bireylerinden birinin taleplerini yerine getirmediğinde yapılacak ilk iş, köpeğe değil lafı dinlenmeyen aile bireyinin köpek üzerinde yarattığı etkiye odaklanmaktır.

COPYRIGHT © 2023 | Designed and Developed by UĞUR CİHAN AĞIRBAŞ