kopek sahibi kocu sedat bensason

Köpek Sahibi Koçu Sedat Bensason

Köpek eğitimi sektöründe 15. yılını kutlayan uzman köpek eğitmeni Sedat Bensason, kendisine köpekler sorulduğunda konuyu tek bir cümle ile özetler.
Kötü köpek yoktur; Yeterince iyi olmayan köpek sahibi vardır.

Sedat Bensason’un Öğrencilik Yılları

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Yaşamı boyunca tam bir köpek dostuydu. 1999 yılında ilk köpeği olan Buddy‘yi sahiplendikten sonra kendi köpeğini kendi eğitmesi gerektiğini düşündü. Bu şekilde çalışmalarına amatörce başlamış oldu. Aslında eğitilen Buddy değil Sedat Bensason’un ta kendisiydi. Lise öğrenimini Mef Okullarında tamamlarken “Sorunlara Son Sedat Bensason” sloganı ile Okul Öğrenci Birliği Başkanlığı seçimlerini kazanan Bensason Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü mezunudur. Sedat Bensason, köpek eğitimi alanında üniversite öğrenimi boyunca 4 yılda 50’den fazla köpek ile “Temel İtaat Eğitimi” programını gerçekleştirerek genç yaşta benzeri az görülmüş bir başarı hikayesinin kahramanı olmuştur.

Sertifikalı Köpek Eğitmeni Sedat Bensason

Sedat Bensason çalışmalarını bir üst seviyeye taşımaya duyduğu kararlılığı neticesinde, 2004 yılında “Bulgarian Republican Federation of Cynology” tarafından köpek eğitmenliği sertifikası almaya hak kazandı. Türkiye’nin en iyi köpek eğitmeni olma ideali ile çalışmalarına devam eden Bensason, 2013 yılına kadar 300’den fazla “Temel İtaat Eğitimi” ve yine 300’den fazla “Köpek Davranış Bozukluğu Rehabilitasyonu” programını başarı ile tamamlayarak sayısız köpek sahibinin köpekleri ile daha mutlu bir yaşam sürmelerine yardımcı oldu.

Köpek Eğitmen’inden, Köpek Sahibi Koçu’na

Sedat Bensason,2010’in ikinci yarısında, köpek eğitimi sektöründe önemi yeterince vurgulanmamakta olduğuna inandığı bir boşluk fark etti. Yaklaşık 6 hafta süren köpek eğitiminin, köpek sahipleri tarafından uygulanabilir hale gelmesi için gereken çalışma eksik kalıyordu. Tecrübeli köpek eğitmeni, durumu köpek sahipleri lehine çevirmek niyetiyle, köpek sahibi eğitimleri hazırlama ve uygulama konusunda bir adım atmaya karar verdi. Bu nedenle kişisel gelişim çalışmalarını, sahiplerin köpeklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilmek amacıyla Köpek Psikolojisi ve Köpek Davranışları uzmanlığı alanına kaydırdı. Kariyeri boyunca gerek yurtiçi gerek yurt dışında birçok workshop ve seminerlere katılan Sedat Bensason, o günlerden itibaren köpek eğitiminin en önemli unsuru olarak, köpek sahibinin eğitimini, sürecin merkezinde konumlandırdı. Yaklaşık 2,5 yıllık detaylı bir planlamanın ve kendini geliştirme çabasının eseri olan Köpek Sahibi Koçu, 2000 yılından bu yana köpek eğitmeni olarak sayısız köpek davranış bozukluğu rehabilitasyonu ve köpek eğitimi gerçekleştirmiş Sedat Bensason tarafından 2013 yılında kuruldu. Köpek eğitmeni olarak 15 yılı aşkın mesleki tecrübesinin katkılarıyla, doğadan da ilham alarak geliştirdiği Doğal Köpek Eğitimi Sistemi sayesinde, Bensason köpek eğitimi sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

Yakın Plan Sedat Bensason

Çalışmalarına “Köpek Sahibi Koçu” kurucu eğitmeni olarak devam etmekte olan Sedat Bensason, Satın Alma, Sahiplen akımının sıkı bir destekçisidir. Bu bağlamda Fatih Belediyesi’ne bağlı Yedikule Hayvan Barınağı’ndan sahiplenilen köpeklerin eğitimleri ile ilgili danışmanlık misyonu üstlenmiştir. Aynı zamanda Bakırköy Belediyesi bünyesinde hizmet veren BakBarınak’ta gönüllü eğitmen olarak hizmet veren Bensason, fırsat buldukça sahipsiz köpeklerin eğitim ve rehabilitasyonlarının sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Eşi Ece, oğlu Bora, köpeği Barney ve kedisi Birelli ile mutlu bir sürü yaşantısı süren Sedat Bensason’un kendi sürüsündeki konumu, sürü lideri olan eşinin temsilciliğidir.

COPYRIGHT © 2023 | Designed and Developed by UĞUR CİHAN AĞIRBAŞ