Köpek Sahibi Olmaya Hazırlık Danışmanlığı

kopek sahibi olmaya hazirlik danismanligi

Köpek Sahibi Olmaya Hazırlık Danışmanlığı

Köpekler insanın en iyi ve en sadık dostudur. En basit hareketleriyle sizi mutlu eder, motivasyonunuzu yükseltirler. Köpekli bir yaşamın insan hayatına kattığı daha birçok fayda vardır. Hatta çocukluk dönemini köpekli bir evde geçiren bir bireyin sorumluluk seviyesinin arttığı bile uzman pedagoglarca kabul edilmektedir. Yukarıda belirtilen ve/veya başka bir sebeple yuvanızı onlarla paylaşmaya karar verdiğinizi varsayalım. Peki bir köpeğin sizinle birlikte yaşamaya alışması kadar sizin de bu dönemde köpekle yaşama kendinizi hazırlamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Tecrübeli köpek eğitmeni Sedat Bensason, siz köpek sahibi adayları için, içeriği tamamen kişiye özel detaylandırılan bir Köpek Sahipliğine Hazırlık Danışmanlığı hizmet sunuyor.

Köpek Sahibi Olmaya Hazırlanırken Doğru Köpeğin Seçimi

Danışmanlık hizmetinin ilk aşamasında, köpek sahibi adayının kişisel özellikleri ve ilgi alanları, aile yapısı ve evinin fiziksel koşulları gibi birçok faktör incelenir. Burada amaç, köpek cinslerinden hangisinin köpek sahibi adayı için en uygun olacağının bulunmasıdır. Açıklamaya yardımcı olmak adına küçük bir örnek vermek yerinde olacaktır. Boş zamanlarında koşuya çıkmaktan hoşlanan bir köpek sahibi adayının sahipleneceği kısa bacaklı bir Pug düşünelim. Köpeğin, koşu esnasında sahibine yetişmek için sarf edeceği enerji kısa zamanda vücut ısısını yükseltecektir. Minik dostumuzun basık burnunun yarattığı dezavantaj yüzünden solunum yoluyla bedenini soğutamayacak olması ise, sürpriz olmayacaktır. Yeri gelmişken vurgulamakta fayda görüyoruz. Satın Alma, Sahiplen akımının ateşli bir savunucusu olan Köpek Sahibi Koçu Sedat Bensason, siz değerli köpek sahibi adaylarına, sahipleneceğiniz köpeği satın almak yerine, yardıma muhtaç köpekler arasından seçmenizi tavsiye ediyor. Bu karar, size bir can kurtarmış olmanın vereceği hazzı yaşatarak kendinizi iyi hissettirir. Ayrıca yeni köpeğinizle geçireceğiniz uyum sürecinde daha sevecen, sabırlı ve tahammüllü olabilmenize de katkı sağlayacaktır.

Köpek Sahibi Olmaya Hazırım

Köpek Sahibi Olmaya Hazırlık Danışmanlığı’nın bu aşamasında, doğru köpeğin seçilmesinden hemen sonra köpek sahibi adayı ile köpek eğitimi ve bakımı ile ilgili konularda bilgiler paylaşılır. Bir sonraki adım olarak ise, köpeğin yeni yaşam alanı kavuşmaya uygun hale getirilir.

Köpek Sahibi Oluyorum

Köpek Sahibi Olmaya Hazırlık Danışmanlığı’nda son olarak, uzman köpek eğitmeni Sedat Bensason, köpek sahibinin köpeği ile geçireceği ilk dakikalarda onlara eşlik eder. Bu aşamada, köpek ile sahibi arasında kurulmakta olan sürü bağının, sağlıklı bir başlangıç ile oluşmasını garanti altına almak adına gereken pratik bilgiler uygulamalı olarak sunulur.

COPYRIGHT © 2024 | Designed and Developed by UĞUR CİHAN AĞIRBAŞ