Sedat Bensason ;

1982 yılında İstanbul’ da doğan Sedat Bensason tüm yaşamı boyunca tam bir köpek dostu olmuştur. 1999 yılında ilk köpeği olan Buddy ‘yi sahiplendikten sonra kendi köpeğini kendi eğitmesi gerektiğine olan inancı dolayısıyla çalışmalarına amatörce başlamıştır.
Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü mezunu olan Sedat Bensason, üniversite öğrenimi boyunca 4 yılda yaklaşık 50 köpek ile Temel İtaat Eğitimi tamamlamıştır.
2004 yılında “Bulgarian Republican Federation of Cynology” tarafından Köpek Eğitmenliği sertifikası almaya hak kazanan Sedat Bensason, köpek eğitmeni kariyeri boyunca 300’den fazla Temel İtaat Eğitimi ve 200’den fazla Davranış Bozukluğu Rehabilitasyonu tamamlayarak sayısız köpek sahibinin köpekleri ile daha mutlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olmuştur.
2004 yılından bu yana gerek yurtiçi gerek yurt dışında birçok seminer ve workshoplara katılan Sedat Bensason, köpek eğitiminin en önemli unsuru olarak, köpek sahibinin eğitimin içinde değil, merkezinde bulunması gerektiğine olan inancı ile 2013 yılında “ Dog Owner’s Coach ” “ Köpek Sahibi Koçu ” markasını tescillemiştir.
Çalışmalarına “ Dog Owner’s Coach ” kurucu eğitmeni olarak devam etmekte olan ve aynı zamanda Bakırköy Belediyesi bünyesinde hizmet veren BakBarınak’ ta gönüllü eğitmen olarak sahipsiz köpeklerin eğitim ve rehabilitasyonlarının sağlanmasına yardımcı olan Sedat Bensason, evli ve bir çocuk babasıdır.

COPYRIGHT © 2024 | Designed and Developed by UĞUR CİHAN AĞIRBAŞ