Sürü Liderliği Danışmanlığı

suru liderligi danismanlıgı

Sürü Liderliği Danışmanlığı

Köpeğinizin saygısını kazanmak ve onunla en doğru iletişimi kurarak liderliği ele geçirmek mi istiyorsunuz? Tecrübeli köpek eğitmeni Sedat Bensason’un, köpeklerin içgüdüsel ve doğal yaşam alışkanlıklarını ön planda tutarak hazırladığı Sürü Liderliği Danışmanlığı hizmeti tam size göre.

Sürü Liderliği Danışmanlığı’nın Amacı

Hizmetimiz, köpek sahibine köpeğin davranışlarını yorumlayabilmek ve kendi taleplerini daha net ortaya koyabilmek yetisini kazandırmayı amaçlar. Bu sayede köpek sahibinin, köpeğinin sevgisinin yanında saygısını ve en önemlisi de güvenini kazanarak, köpeğinin gözünde sürü liderliği pozisyonu hak etmesini sağlar.

Sürü Liderliği Danışmanlığı’nda İzlenen Yol

Sürü Liderliği Danışmanlığı hizmeti 3 ayrı aşamadan oluşur. Bunlar, genel teorik bilgilerin paylaşılması, Köpek Sahibi Koçu’nun köpek sahibine rol model olması ve köpek sahibinin sürüsüne liderlik edebilmesi aşamalarıdır.

Sürü Liderliği Danışmanlığı’nda Teorik Aşama

Sürü Liderliği Danışmanlığı hizmetinin ilk aşamasında, köpek sahibi ile köpeklerin doğası hakkında teorik bilgiler paylaşılır. Bunun hemen ardından sürüde takipçi olması hedeflenen köpeğin davranışlarını gözlemleyerek onun ile ilgili durum değerlendirilir. Köpek hakkında bilgiler edinilirken köpek sahibinin köpeğiyle o güne kadar paylaşmış olduğu hayat irdelenir. Bu sayede köpek sahibi ile köpeği arasındaki ilişkide olması ve olmaması gereken durumlar netleştirilir. Köpek ve köpek sahibi ile diğer aşamalarda tam bir uyum içinde çalışabilmek için, Teorik Aşama olmazsa olmaz bir öneme sahiptir.

Sürü Liderliği Danışmanlığı’nda Rol Modeli Aşaması

Aşama, uzman köpek eğitmeni Sedat Bensason’un köpek ile etkileşime geçerek köpek sahibine taklit edebileceği bir rol model olarak uygulamalı bilgiler aktarmasını kapsar. Yavru köpeklerde oyunun başlatılması ve bitirilmesi gibi konulardan, yetişkin köpeklerde davranış sorunlarının rehabilite edilmesine  kadar, köpek sahibinin ihtiyaç duyacağı her türlü köpek eğitimi bilgisi, teorik ve pratik olarak aktarılır. Rol Modeli aşamasında önemli olan Köpek Sahibi Koçu’ nun köpek üzerinde arzu ettiği sonuca ulaşması değil, köpek sahibinin bu sonuçlara nasıl ulaşılabileceğini anlamasıdır.

Sürü Liderliği Danışmanlığı’nda Mükemmelleşme Aşaması

Danışmanlık hizmetimizin bu son aşaması, köpek eğitmeninin köpek sahibi ile köpeği arasındaki iletişimin mükemmel bir seviye ulaşmasına yardımcı olmasını kapsar. Mükemmelleşme aşamasında, Köpek Sahibi Koçu Sedat Bensason, köpek ile köpek sahibi arasında oluşmuş olan yeni iletişimi gözlemlerken köpeğe hiçbir şekilde müdahale etmez. Sadece, ihtiyaç oluşursa köpek sahibine küçük uyarılarda bulunur. Köpek Sahibi Koçu’nun köpek sahibine hiç bir uyarıda bulunmasına gerek kalmadığında, süreç tamamlanmış kabul edilir.

Sürü Liderliği Danışmanlığı’nın Kazandırdıkları

Uzman köpek eğitmeni Sedat Bensason tarafından hazırlanan, Sürü Liderliği Danışmanlığı hizmetinden faydalanan bir köpek sahibi, kendini ve taleplerini köpeğine daha net ifade edebilir. Köpek sahibi, yaklaşık 12-15 yıl sürecek bu dostlukta oluşabilecek her türlü aksaklığa doğru müdahaleyi refleks halinde uygulayabilen gerçek bir sürü lideri haline gelir. Hizmetin sağladığı bir diğer kazanım ise köpek sahibinin ileride sahiplenebileceği diğer köpekleri ile de etkili iletişimi sağlayabilmek adına herhangi bir yardıma ihtiyaç duymayacak olmasıdır.

COPYRIGHT © 2023 | Designed and Developed by UĞUR CİHAN AĞIRBAŞ