Köpek Yürüyüş Eğitimi

kopek yuruyus egitimi

Köpek Yürüyüş Eğitimi

Köpeklerimizle açık havada yürüyüş yapmak en sevdiğimiz aktivitelerden biri. Ama kabul edelim, bazen bu hiç de göründüğü kadar eğlenceli olmuyor. Ya size bu yürüyüşleri kolay bir hale getirip, köpeğinizi rahatlıkla kontrol edebileceğinizi söylersek? Uzman köpek eğitmeni Sedat Bensason, köpeğin tasmayla dolaştırılırken köpek sahibi ile uyum içinde yürümesini sağlamaya yönelik özel bir köpek eğitimi hizmeti sunuyor.

Köpek Yürüyüş Eğitimi’nin Amacı

Duyarlı köpek sahipleri olarak bizlerin üzerine düşen en büyük sorumluluklardan biri, köpeğimizin günlük egzersiz ihtiyacının karşılığından emin olmaktır. Köpek Yürüyüş Eğitimi hizmetimizin temel amacı, yürüyüş kuralları çerçevesinde yapılacak, tempolu bir yürüyüşle köpeğinizin hem fiziksel hem de zihinsel enerji seviyesini dengeleyebilmeyi sağlamaktır. Köpek Sahibi Koçu Sedat Bensason köpek sahiplerine,köpekleri ile mümkün olduğu kadar yürüyüşe çıkmalarını tavsiye eder.

Köpek Yürüyüş Eğitimi’nde Süreç

Köpeklerin doğal yaşamında sürü halinde yürüyüş, her gün mutlaka yapılan bir ritüeldir. Sürü bu yürüyüşleri besin bulmak ve bölgelerini kolaçan etmek gibi varoluşsal görevlerini yerine getirmek amacıyla yapar. Bu yürüyüşlerin bir diğer odak noktası ise sürünün hiyerarşik yapısının belirlenmesi ve sosyal bağlılık seviyesinin artmasıdır. Sürünün bir arada gerçekleştirdiği ve hayati önemi sahip amaçları yerine getirdiği bu yürüyüşler sırasında, tüm bireylerin gerçek anlamda tek bir zihin ve beden gibi hareket etmesi gerekmektedir. Yürüyüşlerin bu denli uyum içinde sürdürülebilmesi için, sürünün tüm bireylerince uyulması gereken yürüyüş kurallarına ihtiyaç vardır. Eğitimimizi uygularken, her zaman olduğu gibi doğal yaşamdan kopya çekiyor ve sadık dostlarımızın genetik kodlarında yazılı bulunan yürüyüş kurallarını yeniden hatırlamalarını sağlıyoruz.

Köpek Yürüyüş Eğitimi’nin Kazandırdıkları

Bir köpek sahiplendiğimiz anda, köpeğimiz evimizdeki bireyleri sürünün bir parçası olarak görür. Bu durum bize bir takım sorumluluklar getirir. Köpek sahipleri unutmamalıdır ki; Sürünün bir üyesi olarak ya lider olursunuz ya da takipçi. Yürüyüşleri, köpek gözüyle olması gerektiği gibi idare edebilmek, sürünüzün lideri olma iddianızı köpeğinize ifade edebileceğiniz en barışçıl yöntemdir. Yürüyüşler köpek sahibi ve köpek arasındaki bağların pekiştirilmesi ve köpeğin, sahibini sürünün lideri olarak görebilmesi için diğer bir çok unsurdan daha büyük önem taşır. Bu nedenle Köpek Yürüyüş Eğitimi köpeğe, sahibini çekiştirmeden yürümesinin öğretilmesiyle başlar. Bu aşamadan sonra köpek sahibine, köpeğini düzgün bir yürüyüş formunda dolaştırabilmesi için gerekli bilgiler, hem pratik hem de teorik olarak verilir. Köpek sahibi ile köpeği arasındaki ilişkinin dengeli ve uzun vadede olumlu olarak ilerlemesi bu sayede garanti altına alınır.

COPYRIGHT © 2023 | Designed and Developed by UĞUR CİHAN AĞIRBAŞ